«Життя, як відомо, починається з дитинства, а ранок у моїй сім’ї – з маминих рук. Як дві пташки трудівниці вони весь час у польоті: готують, миють, прибирають.. Ось ніжна рука неньки лягає мені на чоло: «Пора вставати, доню!» Потім мама будить братика, і врешті всією родиною виходимо з дому: батьки на роботу, а ми з братом до школи. Але всі йдемо в один заклад – Бахмацьку гімназію. Я живу у щасливій сім’ї, оточена турботою і затишком. Мені добре в ній. Коли поряд рідні, усе навкруги здається гарним і лагідним, з’являються сили й завзяття».
Так починається твір нашої випускниці Шекули Анастасії, яка росте й виховується в сім’ї педагогів. Її батьки – Шекула Лариса Володимирівна та Шекула Анатолій Миколайович – учителі початкових класів гімназії. Їх турботливі руки сповнені тепла не лише для власних дітей, а й для своїх вихованців. Когось треба заспокоїти й погладити по голівці, комусь зав’язати бантик, застебнути ґудзик, зав’язати шарф та зачепити на плечі такий важкий учнівський ранець. Багато турбот у класних керівників. Якось звично бачити серед них жінку. А ось коли Анатолій Миколайович, високий, статний нахиляється до своєї малечі, на душі стає сонячно. Батьки й колеги поважають сімейство Шекул за професіоналізм, відданість педагогічній справі, а головне – за людяність і доброту. Як добре, коли на зорі становлення дитини як школяра знаходяться такі вчителі. Цього року Анатолій Миколайович готує до випуску своїх четвертокласників, перед якими перше серйозне випробування – ДПА з основних предметів. Віримо, що учні не підведуть учителя, який усі сили віддає своїм вихованцям.
Такими ж наполегливими в навчанні є власні діти Шекул – одинадцятикласниця Анастасія і п’ятикласник Максим.
Настя – гордість нашої гімназії, совість класу. Напевне, за 11 років навчання не було випадку, щоб вона прийшла до школи хоч з одним непідготовленим уроком. Дівчина старанна в навчанні, проявляє велику активність у позакласних заходах. Особливо захоплюється природничими науками – біологією й екологією. Щороку займає призові місця на олімпіадах обласного рівня та приносить навчальному закладу та району призові місця. Але цього року дівчинка перевершила усі сподівання і принесла району три обласних дипломи: в олімпіадах з біології, екології, та за науково-дослідницьку роботу, яку вона захищатиме у березні на Всеукраїнському етапі конкурсу-захисту наукових робіт МАН у Києві. Настя мріє стати медиком. Тож щасти тобі, дівчинко!
Якими б не були геніальними діти, але без супроводу дорослих, їх участі в долі учнів, спільної наполегливої праці успіх неможливий. По гімназійному життю Настю веде і опікується нею вчитель біології Мартиненко Ірина Григорівна. Ці двоє весь час у праці: то вони готуються до олімпіади, то беруть участь у якомусь конкурсі чи презентації, то готують до захисту наукову роботу – усе у них розраховане на успіх, на перемогу. Вихованці Ірини Григорівни щороку поповнюють дипломну скарбницю нагородами обласних етапів предметних олімпіад, а випускники отримують високі бали на ЗНО. Вона - учитель біології вищої кваліфікаційної категорії, учитель-методист, лауреат обласної педагогічної премії ім.Софії Русової. Колеги, учні та батьки глибоко цінують величезний вклад учителя у розвиток освіти не лише у закладі, а і в районі, а вдячні випускники минулих років – часті гості у неї дома та у навчальному закладі. Невгамовна вчителька завжди тримає себе у тонусі: ретельно готується до кожного уроку, працює із сучасною літературою, публікаціями та тестами з предмету, щороку пише з своїми учнями науково-дослідницькі роботи, у яких проводить ґрунтовні дослідження на обрану тему, має власний блог, у якому обмінюється досвідом із колегами району та області. Тому і не дивно, що уже кілька десятків її випускників поєднали свої долі з природничими науками: стали учителями біології, лікарями чи екологами.
Тож наснаги вам, високих злетів, шановна Ірино Григорівна.
А тобі, наша випускнице, гордість гімназії, бажаю залишатися лідером в тій області, де в тебе все виходить, не втомлюючись осягати нове, долаючи труднощі і перешкоди, перемагаючи гідних суперників, найсильніших конкурентів. Хай здійсняться твої заповітні мрії!
Ганна Дирда, учитель Бахмацької гімназії
|