Рій «Січ» Бахмацької гімназії як переможець обласного етапу дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» (Джура) брав участь у ІІІ Всеукраїнському етапі «Джура-2016: Хаджибейська Січ», і достойно представляв Чернігівщину у грі.
Учасники «Джури» – 25 роїв із 24 областей України і міста Києва – таборувались з 6 по 26 серпня на території ДП «Український дитячий центр «Молода гвардія» у рамках тематичної зміни «Ми –українці».
Програма гри була різноманітна і насичена і включала проведення видів змагань та конкурсів військово-спортивного, туристсько-краєзнавчого та культурно-просвітницького спрямування, а саме: «Впоряд» (стройова підготовка), «Стрільба» (з пневматичної гвинтівки), «Смуга перешкод» – подолання перешкод на пересіченій місцевості, «Теренова гра» – тактична гра на місцевості із елементами топографії та орієнтування, «Рятівник» – змагання з надання першої долікарської допомоги, «Квест: Випробування джури» – комплексна командна інтелектуально-екстремальна гра, призначена для активізації знань, умінь та набуття комунікативних звичок в екстремальних умовах, « Перетягування линви», «Спортивне орієнтування». А ще конкурси – «Відун» (на знання історії України, доби козаччини, українських військових формувань різних епох, сучасних збройних сил України), «Бівак» з оцінюванням таборування, «Ватра» (творчо-мистецьке представлення рою), конкурс презентацій звітів про виконання завдання відповідно ідейних принципів лицарства «Служити Богові, Батьківщині, ближнім» під гаслом «Добре діло», «Неповне розбирання та збирання автомату АК-74, майстер – клас «Лава на лаву».
У перервах між змаганнями та конкурсами проводились тематичні виховні та пізнавальні бесіди, майстер-класи і збірки та вишкіл роїв, гутірки, презентації Національної скаутської організації України «Пласт», вишкіл під керівництвом інструкторів спортивного клубу «Каскад», майстер – класи з бойового гопака, який проводив старшина табору хорунжий Віктор Павлів. З учасниками гри спілкувалися волонтери з Корпусу миру. Джурам свою книгу презентував Юрій Журавель, відомий художник, засновник групи «Кому вниз», поет (автор пісні «Попереду жахи-шляхи»). Організовано екскурсію у Білгород–Дністровську (Аккерманську) фортецю, морську прогулянку на катері «Хаджибей», екскурсію на військовий корабель «Гетьман Сагайдачний», у військовий музей Південного оперативного командування ЗС України, виїзд до Одеського національного театру опери та балету, перегляд вистави, екскурсії по Одесі.
Швидко промайнув 21 день джурівського таборування. На урочистому закритті переможцям козацької гри вручалися Кубки, медалі, дипломи та грамоти. Бахмачани змагалися за 21 кубок у 7 номінаціях серед двох сотень школярів. Не всі рої отримали довгоочікувані Кубки, із 25 тільки 14 поверталися додому із нагородами. У скарбничці юних джур рою «СІЧ» (Васечка Захара, Бреуса Олександра,Костенко Ірини, Мельник Катерини, Марусенка Владислава,Гурина Олексія, Сергієнка Максима, Стрижкова Антона) дві перемоги: Кубок за 1 місце у змаганні «Стрільба» і Кубок за 3 місце у змаганні «Перетягування линви».
Як сказали учасники гри : «Гра «Джура» вплинула на нашу свідомість і свідомість наших однолітків. Вона стала невід’ємною частиною нашого життя. Хто хоч раз спробував пройти через усі її випробування, загартував свої дух і тіло, гра виховує в наших серцях патріотизм, об’єднує зовсім незнайомих юнаків і дівчат в одну команду, допомагає знайти багато нових друзів».
Адже справжні українці ніколи не падають духом і завжди впевнено йдуть до перемоги.
|