Четвер, 19.10.2017, 12:48

Бахмацька гімназія

Вчителі української мови та літератури, світової літератури

РОЗУМУ НАРОДНОГО КРИНИЦЯ

Мова – одне з найцінніших надбань, яке створили й залишили наші предки. Вона є душею нації, її генетичним кодом , у її глибинах народилося багато скарбів, якими пишається народ.

Як море починається з річки, так українське слово бере початок із писемності. Наша мова набрала сили на пергаментах Нестора-Літописця, шліфувалася у творах Григорія Сковороди, Івана Котляревського, Тараса Шевченка, удосконалювалася Панасом Мирним, Лесею Українкою та багатьма іншими українськими письменниками.

Уже традиційно в перші дні листопада  в нашій гімназії проходить Тиждень словесності, приурочений до Дня української писемності та мови.

Гімназисти старанно готувалися до різних заходів, тому програма Тижня вийшла насичена й цікава. Дню писемності була присвячена урочиста лінійка (учитель Шостак В.М.). Учні виразно декламували поезії про рідну мову, читали гуморески. Усіх присутніх зачарували українські пісні у виконанні Проценко Насті, Оніщенко Діани, Гуринець Анни та Кривошей Ольги.

Із улюбленими літературними героями гімназисти зустрілися на виставці «воскових» фігур. Кожен клас представив свою оригінальну композицію. Нелегко було членам журі визначити переможців, та все ж кращими з кращих стали учні 9 класу.

Учні 5 класу поринули у світ казки (учитель Іванько О.М.). Літературна вікторина нікого не залишила байдужим. Діти  з задоволенням малювали ілюстрації до казок, розшифровували вміст таємної скриньки, брали участь у конкурсі пантоміми.

Фразеологія – образний і таємничий світ. Однією з ознак загальної культури людини є знання й доцільне використання у своєму  мовленні фразеологічних зворотів. Уже другий рік поспіль дев'ятикласники  знайомляться з ними,  відвідуючи  гурток «Загадки фразеології» (керівник Дирда Г.В.). На останньому  з засідань, яке проходило під час Тижня словесності ними була досліджена тема «Фразеологізми у Біблії». Скільки цікавого матеріалу підготували учні! Багато висловів святого письма стали крилатими. До них належать такі: всесвітній потоп, манна небесна, Хома невіруючий, не суди – і тебе не осудять, вилікуй сам себе, блудний син, хто не працює, той не їсть та інші. Знання цих крилатих виразів не лише розширює кругозір учнів, а й сприяє їх моральному вихованню.

Лінгвістична гра «У світі фразеології» покликала в подорож і 6-класників (учитель Лосина Л.М.). «Фразеологічне лото», головоломки, складовиці та «Поле чудес» допомогли  дітям зрозуміти цікавий світ фразеології.

Завершальним етапом стали «Літературні бої» (учитель Шостак В.М.) серед учнів 8х класів.

Тиждень словесності завершився але хочеться, щоб у дитячих серцях він залишився теплою і приємною згадкою. Нехай вона озивається в них словами:

Ти, рідна мово, чиста, як річка,

Цілюща й невичерпна, як криниця,

Святиня наша, гордість і краса,

Ти – розуму народного скарбниця.

«  Жовтень 2017  »