Четверг, 25.04.2024, 20:02
«  Апрель 2024  »

Орган учнівського самоврядування – Козацька республіка «СІЧ»

Спливають потихеньку теплі осінні шкільні будні. Для когось це перша осінь у стінах рідної гімназії, для когось - остання. У кожному випадку, вона не повинна промайнути  безслідно.

Учні  проводять у гімназії більшу частину свого часу. Тому вчителі  піклуються про те, щоб усім  не було сумно, щоб завжди було про що зга­дати і кожний день залишав незабутні враження як для дітей, так і дорослих.

Повернувшись з Всеукраїнського етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово – патріотичної гри «Сокіл»(«Джура») - Джура –2016:Хаджибейська Січ» учасники рою «СІЧ» запропонували внести зміни в структурі учнівського самоврядування: припинити діяльність у Бахмацькій гімназії президентсько – парламентської республіки «ШАНС» і  створити нове дитяче об’єднання учнівського самоврядування «Гімназійну Козацьку республіку «СІЧ».

Спочатку  не всі  були так дуже задоволені цією затією. «Як завжди...» - подумав, мабуть, кожен. Козаць­кі часи уже давно минули, і у молоді зараз зовсім інші уподобання. Але незабаром  скептичний настрій зник. У гімназії запанувала бадьора козацька атмосфе­ра. Усі до чогось готуються, хочуть стати першими і показати себе якнайкраще. Кожен клас (рій) виготовляє свій прапор (хоругви), емблему, вивчає  ройову (класну) пісню,  має козацьке гасло – заклик.

На чолі Козацької республіки «СІЧ» стоїть козацька старшина, до якої входять: отаман - Сергієнко Максим, генеральний писар- Костенко Ірина, хорунжий - Марусенко Владислав,осавул - Гурин Олексій, товмач – Мельник Катя, бунчужний – Березюк Максим, обозний  - Бреус Олександр, довбуш – Стрижков Антон. Козацька старшина щотижнево  проводить з козачатами, джурами і молодими козаками заняття і тренування, які сприяють закріпленню знань і навичок з початкової військової підготовки, фізичного вишколу, історії козацтва, щопонеділка в гімназії проходить вранішня збірка – відкриття тижня.

Адже щоб правильно орієнтуватись в житті, бути освіченою людиною, треба знати минуле свого народу, його історію. У минулого українського народу було неповторне і легендарне явище – Запорізька Січ.

Це про неї Гоголь писав так: «Так ось вона, Січ! Ось те гніздо, звідки вилітають усі горді та дужі, як леви! Ось звідки розливається воля й козацтво на всю Україну!».

А ми з вами живемо на цій славній, українській землі і повинні знати про славні діла козаків. Часи козацтва в українській історії – це скарбниця високої духовності наших предків, це зразки неперевершеної військової майстерності, символ доби незламності національного духу, непростої тернистої боротьби за волю і незалежність Української Держави.