Четвер, 19.10.2017, 12:47

Бахмацька гімназія

Поради психолога

ТЕСТ «ЧИ  ЗАЙМАЄТЕСЯ  ВИ  ВИХОВАННЯМ  СВОЄЇ  ДИТИНИ?»

(за матеріалами В. С. Богословської)

Мета: визначити, наскільки ґрунтовно батьки займаються вихованням своєї дитини.

Інструкція: відповідаючи на запитання тесту, батьки позначають найбільш прийнятний для них варіант відповіді. Після проведення тестування відповіді батьків порівнюються з відповідями учнів на аналогічні запитання.

1. Скільки навчальних предметів було у вашої дитини у минулому

навчальному і поточному році?

а) названа точна кількість предметів;

б) майже точна відповідь;

в) суттєва розбіжність з розкладом.

2. Скільки батьківських зборів ви відвідали протягом поточного навчального року?

а) всі або пропустив одне;

б)пропустив кілька;

в) не відвідав жодного з різних причин.

3. Скільки викладачів, що працюють з класом, де вчиться ваша дитина, ви знаєте по іменах?

а) усіх;

б) деяких;

в) тільки одного.

4. Скільки разів цього року ви переглядали зошити й підручники вашої дитини?

а) переглядаю періодично;

б) один-два рази за семестр;

в) жодного разу.

5. Ви виявили, що дитина зазнає труднощів з якихось предметів і ви не здатні їй допомогти. Ваші дії?

а) звернутися по допомогу до вчителів;

б) піду до директора школи;

в) змушу дитину серйозніше вчити важкі для неї предмети.

6. Як ви ставитесь до того, що до вашої дитини приходять друзі, щоб разом зробити домашнє завдання?

а) приймаю їх і допомагаю в заняттях, якщо потрібно, створюю умови для занять;

б) вони мені дуже заважають, але я їх приймаю;

в) вважаю, щоб моя дитина повинна виконувати домашнє завдання сама.

Обробка отриманих результатів

Підрахувати кількість батьківських відповідей, що співпали з відповідями їхніх дітей.

А тепер підрахуйте, під яким пунктом найчастіше збігаються ваші відповіді:

Співпали 6 – 5 відповідей. Ви поділяєте думку про те, що ваша дитина вже велика і може бути самостійною. Ви прекрасно розумієте, що в будь-якому віці на її шляху зустрічається багато труднощів, і вона має потребу у вашій допомозі не тільки  у навчанні, але й у всім іншому.

4 – 3 відповіді. У першу чергу вас хвилюють питання, пов’язані із навчання вашої дитини. Однак великий тиск у навчанні може призвести до дестабілізації у всій іншій діяльності дитини.

2 – 1 відповідь. Пам’ятайте, що ви – перша людина, яка повинна прийти на допомогу дитині. Питання навчання повинні хвилювати не лише вашу дитину, але й вас та інших дорослих членів родини. Постарайтеся все робити так, щоб згодом на всі запитання ви змогли дати відповіді під літерою «а».

«  Жовтень 2017  »